گروه نرم افزاری دارالفنون در سال 1384 توسط چندتن از هنرجویان هنرستان دارالفنون شکل گرفت. این گروه در ابتدای کار خود چندین نرم افزار حسابداری و مدیریتی را طراحی کرد، اما مدتی بعد تصمیم به طراحی و پیاده سازی نرم افزار مدیریت مدارس "دستیار مدرسه" گرفت و پس از چند ماه این نرم افزار را طراحی کرد.
اکنون نرم افزار دستیار مدرسه یکی از قوی ترین نرم افزارهای موجود جهت مدیریت مدرسه میباشد که البته هنرستان دارالفنون به مدت 4 سال است که از این نرم افزار استفاده میکنند و تقریباً تمام نیازهای مدرسه را پاسخگو میباشد.
از دیگر فعالیت های گروه میتوان به طراحی و توسعه وب سایت ، طراحی پوستر و لوگو، طراحی و پیاده سازی بانک های اطلاعاتی، پشتیبانی وب سایت، طراحی مالتی مدیا و ... اشاره کرد.
تمام اعضای این گروه از هنرجویان رشته کامپیوتر هنرستان دارالفنون هستند که البته با گذشت زمان و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر همچنان فعالیت های خود را در گروه ادامه میدهند. برخی از اعضای گروه در ادامه معرفی شده اند.

آموزش
هنرجویان رشته کامپیوتر طی سال تحصیلی در این مرکز دروسی مانند برنامه نویسی، طراحی گرافیک و فلش را آموزش میبینند که همین امر موجب میشود که هنرجویان آمادگی لازم را برای شروع به برنامه نویسی و طراحی پیدا کنند. اما تخصص یافتن در یک زمینه خاص مثل طراحی وب سایت نیازمند تلاش ، و آموزش بیشتر و تخصصی تر میباشد. یکی دیگر از اهداف گروه نرم افزاری دارالفنون آموزش های تخصصی به هنرجویان این مرکز میباشد تا توانایی های لازم را جهت ورود به بازار کار را بیاموزند.
افزایش اعتماد به نفس
یکی از مهمترین دلایلی که اکثر هنرجویان و یا حتی دانش جویان کامپیوتر نمیتوانند وارد بازار کار شوند نداشتن اعتماد به نفس کامل میباشد.
یکی دیگر از اهداف این گروه فراهم کردن فرصت های کاری کوچک برای دانش آموزان میباشد تا با داشته های خود شروع به نوشتن یک نرم افزار و یا کمک در انجام یک پروژه نمایند. همین امر موجب تقویت اعتماد به نفس در هنرجویان شده و رفته رفته توانایی این را خواهند یافت که وارد تیم های برنامه نویسی شده و شروع به فعالیت کنند.
فعالیت و کار گروهی
هنرجویان هرچه به پایان سال تحصیلی نزدیکتر میشوند دارای تجارب و داشته های بیشتری میشوند از طرفی قبولی در دانشگاه میتواند باعث دورشدن هنرجویان از یکدیگر شود، و درنهایت روی آوردن به کار فردی را برای دانش جو به ارمغان می آورد. اینجا نقطه آغاز شکست در زندگی هر برنامه نویسی است! تمام تلاش این گروه این است که اتحاد و دوستی بین اعضای گروه را حفظ کند و حتی در آینده کمک کند تا خود هنرجویان اقدام به تأسیس شرکت کنند و وارد بازار کار شوند.

سرپرست گروه
علی غنیان
نام : محمد علی غنیان
سمت : سرپرست گروه
فوق لیسانس مکانیک از دانشگاه علوم و تحقیقات
مدیر گروه
Dizajian
نام : احسان احسانی
سمت : مدیریت گروه
لیسانس نرم افزار از دانشکده شهید شمسی پور
مدرس و تحلیل گر سیستم
soltani
نام : رضا سلطانی
سمت : مدرس دروس تخصصی نرم افزار
لیسانس نرم افزار از دانشگاه علم و صنعت
گرافیست
Dizajian
نام : علیرضا صفاری
سمت : طراح و گرافیست
فوق دیپلم نرم افزار از دانشکده فنی پسران کرج
کلیه فعالیت های این گروه زیر نظر سرپرست گروه و در داخل هنرستان غیردولتی پسرانه دارالفنون میباشد
آدرس: بالاتر از فلکه سوم تهرانپارس - خیابان 202 شرقی (خدابنده) - بین مظفری و خیری - پلاک 50
تلفن:77290057 (6 خط ویژه)